Bmw Bakım Periyotları

BMW bakım periyotları aracınız benzinli ise 15.000 km’de bir dizel ise 10.000 km’de birdir. Bu kmleri yakaladığınız zaman aracınızın bakımını aksatmamanız gerekmektedir.

Bmw Bakım Periyotları

Bmw periyodik bakım tablosu

Periyodik bakım araçlarınızın belirli bir süre ya da kilometre değerine geldiğinde girmesi gereken bakıma denir. Bu periyodik bakımlarda yapılan işlemler araçtan araca göre değişmektedir.

BMW markasının ülkemizde 1 serisi, 3 serisi, 5 serisi, 7 serisi, X serisi, Z serisi, M serisi araçları bulunmaktadır. Bu modellerin periyodik bakım tabloları motor güçlerine, benzinli mi dizel mi olduklarına göre değişmektedir. Ama genellikle aracınızın 1 yılı dolduğunda ve daha sonra bunu takip eden yıllarda ya da 10.000 ile 15.000 km arasında yaptırmanız gerekmektedir.

Bmw periyodik bakım kaç km

Bmw periyodik bakım kaç km

Bmw  periyodik bakım kaç km’de yapılmalıdır sorusuna gelelim. BMW’elrde periyodik bakım yukarıda da belirtildiği gibi aracınızın modeline, motor gücüne bağlı olarak benzinli ise 15.000 km’de dizel ise 10.000 km’de yapılmalıdır.

Eğer ki 1 yıl içerisinde bu km’leri yapamadıysanız buna rağmen bakımınızın üzerinden geçen 1 yılda bakımınızı yaptırmalısınız. Bunun sebebi motor ömrünün azalmaması ve yağlama sisteminin motorunuzun başına bela açmamasıdır. Bu periyodik bakımlar ağır değillerdir. Periyodik bakımlarda yapılan işlemler hava, motor ve yağ filtrelerinin değişimidir. Motorunuzdaki yağ kontrol edilir azalmışsa yağ takviyesi yapılır, değişmesi gerekiyorsa yağ değiştirilir. Ayrıca yakıt filtresi de kontrol edilir. Eğer fazla hasarlıysa yakıt filtresi de değiştirilir.

 Bmw ağır bakım kaç km yapılır

 Araçlarınızı soktuğunuz periyodik bakımların yanı sıra girmesi gereken ağır bakımlar da bulunmaktadır. Ağır bakımda periyodik bakımda yapılan tüm işlemler yapılır. Bunun yanı sıra yapılan işlemler de vardır. Aracınızın tüm aksamları gözden geçirilir. Bunları göz önüne alacak olursak;

  • Fren sistemlerinin komple kontrol edilmesi. Disk ve balataların değişmesi gerekiyorsa değişmesi.
  • Sileceklerin kontrolü.
  • Aracın rot balans ayarının kontrolü.
  • Şanzımanda kaçak olup olmadığının kontrolü.
  • Şanzıman yağının değiştirilmesi.
  • V kayışı ve triger setin ömrünü doldurduysa değiştirilmesidir

BMW bakım periyotları aracınızı nasıl kullandığınıza göre değişir. BMW ağır bakım kaç km yapılır sorusunun cevabı ise sizin kullanımınıza bağlı olarak 70.000 km ile 90.000 km arasında değişir.

En uygun fiyata yedek parça ve oto bakım teklifi almak için; https://sanayi-sitesi.com/ adresini ziyaret edin.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments